Noiembrie

Tecsan

    Continúa después del anuncio

    Când cade noaptea
    Stelele privesc când ochii tăi vorbesc
    Iar vine noaptea
    La tine mă gândesc, prin vis te urmăresc
    Spune-mi tu dragă toamnă de ce mai ales pe mine?
    Când cade noaptea, adu jumătatea mea să adoarmă
    Lângă mine

    Ne-am cunoscut sub o ploaie de Noiembrie
    Frunzele cad, negustând din glorie
    În luna unde luna umple sticlele de vin
    În ochii ei-s nemuritor in ochii tăi sunt un străin
    Noiembrie, noi doi stelele stăteau să adoarmă
    Părul tău roșcat stimabilă doamnă toamnă

    Că-i roșiatic că e romantic
    ȘI cu ochii tăi ce-au vărsat destule lacrimi
    Mi-e sete, beau cu tine ploi de toamnă suntem suflete pereche
    Nu avem secrete banii n-aduc sentimente
    Deși toamna este rece, ea nu zace în regrete

    Anotimpul oprește timpul, lacrima se șterge
    De văd frunze dezbrăcate tot pe tine te-aș alege
    Dacă așa se simte dragostea într-o inimă nebună
    Aș vrea să fie Noiembrie în fiecare lună

    Când cade noaptea
    Stelele privesc când ochii tăi vorbesc
    Iar vine noaptea
    La tine mă gândesc, prin vis te urmăresc
    Spune-mi tu dragă toamnă de ce mai ales pe mine?
    Când cade noaptea, adu jumătatea mea să adoarmă
    Lângă mine

    Continúa después del anuncio

    Norii sunt gri te desenez ploaia aduce artificii
    Lacrima ta pe al meu tablou, naște arta lui Da vinci
    Am o mie de nuanțe să te simt să te privesc
    10 luni nu ți-am vorbit, căci pe a 11 a o iubesc
    Lunile orele zilele nopțile frunzele cad vântul și ploile
    Viorile cântă culorile florile se sting etern stiloul și florile, luna cu stele nisipul și mările

    Ploile zorile verile serile ispitele rănile
    Dar sufletul meu sărută toamna
    C-o floare nu se face primăvară
    Cu doar o rază nu se face vară
    Dar cu un sărut se face toamnă, se face toamnă

    Când cade noaptea
    Stelele privesc când ochii tăi vorbesc
    Iar vine noaptea
    La tine mă gândesc, prin vis te urmăresc
    Spune-mi tu dragă toamnă de ce mai ales pe mine?
    Când cade noaptea, adu jumătatea mea să adoarmă
    Lângă mine

    Astăzi din păcate e ultima zi din lună
    Te învelesc cu frunze calde îți urez un noapte bună
    Închizi ochii îndurerată pe ultim drum mă strângi la piept
    Toamnă roșcată nu fi tristă, îți promit să te aștept

    De ce frigul te rănește, de ce plângi torențial?
    De ce Decembrie îngheață dragostea unui final?
    De ce iar ne-a stins iubirea ce spera la o furtună?
    Ca un copil în luna 9 a născut în a 11 a lună

    Nu te teme dragă toamnă, de te vei înălța spre cer
    Nu te teme dragă toamnă căci te voi iubi etern
    Parfumul tău îmi stă pe piele, rujul tău îl am pe buză
    Iar strofa mea se va sfârși când va cădea ultima
    Frunză

    Când cade noaptea
    Stelele privesc când ochii tăi vorbesc
    Iar vine noaptea
    La tine mă gândesc, prin vis te urmăresc
    Spune-mi tu dragă toamnă de ce mai ales pe mine?
    Când cade noaptea, adu jumătatea mea să adoarmă
    Lângă mine

    Información de la canción

    Composición: Tecsan

    ¿Los datos están equivocados?

    Enviar revisión

    Canciones relacionadas